Баллі Шарль Синтаксис експліцитної модальності

смотреть новинки кинопроката на нашем сайте

 Наші публікації

DOI 10.33190/0027-2833-318-2021-3-004

ШАРЛЬ БАЛЛІ

СИНТАКСИС ЕКСПЛІЦИТНОЇ МОДАЛЬНОСТІ

Стаття «Синтаксис експліцитної модальності» («Syntaxe de la modalité explicite») (1942) посідає помітне місце в науковому спадку видатного швейцарського лінгвіста Шар­ля Баллі (1865–1947). Вона розвиває погляди вченого на структуру речення й категорію модальності, викладені ним у праці «Загальна і французька лінгвістика» («Linguistique générale et linguistique française») (1932). Теоретична насиченість і широчінь сформу­льованих завдань зумовлює актуальність цієї порівняно невеликої праці й сьогодні, про що, зокрема, свідчить і частотність звернення до неї. Особливо значна її роль — про що йдеться в публікації «Стаття Шарля Баллі ‟Syntaxe de la modalité explicite” (‟Синтаксис експліцитної модальності”) і сучасна лінгвістика», вміщеній у цьому ж номері журна­лу, — для вивчення категорії модальності.

Для перекладу статті використано видання: Bally Ch. Syntaxe de la modalité explicite. Cahiers Ferdinand de Saussure. Genève. 1942. N 2. P. 3–13. У перекладі збережено всі особливості оригіналу, зокрема й покликання Шарля Баллі на матеріали своєї статті, до них лише додано інформацію про відповідні сторінки в журналі «Мовознавство».

В. Бріцин

Ця праця є простою навчальною програмою, яку я не можу представити тут широко. Вона побудована суто статично й обмежена сучасною французькою мовою, але викладені в ній основні положення можуть бути поширені й на інші європейські мови, регульовані тими самими синтаксичними правилами; надалі ж, через дослідження давніших індоєвропейських мов, таких як грецька, латина й санскрит, можна було б дійти до походження експліцитної модальності, яка пояснюється через паратаксис


 

Вкладення:
Скачати цей файл (mov_2021_3_4.pdf)mov_2021_3_4.pdf[ ]261 Кб142 Завантаження
список известных личностей и коллекционеры живописи