Хроніка 2022 №5

смотреть новинки кинопроката на нашем сайте

НАУКОВЕ ЖИТТЯ

 16–18 червня 2022 року відбулися XV міжнародні славістичні читання на тему «Полеміка і ви­бір». Наукова конференція проводиться один раз на два роки кафедрою слов’янського мовознавства та кафедрою слов’янських літератур факультету слов’янських філологій Софійського університету імені Св. Климента Охридського. П’ятнадцятий науковий форум було заплановано провести навесні 2020 р., але через спалах пандемії та пов’язані з нею заходи безпеки його двічі переносили. Глобальна пандемія внесла корективи у формат цьогорічної конференції, який уперше став гібридним — і учасники, і слухачі мали змогу особисто чи онлайн брати участь у роботі окремих секцій. З одного боку, гібридна форма уча­сті обмежувала можливості прямого спілкування колег між собою, знайомств, спонтанності, але з друго­го, — дозволила долучитися до роботи конференції більшій кількості учасників з різних куточків світу.

До складу оргкомітету ввійшли авторитетні вчені в галузі славістики — професори Б. Сувайджич (Сербія), З. Ковач (Хорватія), Дж. Дель Агата (Італія), Л. Суханек (Польща), Л. Уліржова (Чехія),. П. Карагьозов і М. Младенова (Болгарія). Над організацією конференції невтомно працювали члени кафедри слов’янського мовознавства А. Стаменова та Ж. Станчева, а також співробітники кафедри слов’янських літератур Е. Дараданова, А.Бурова, І. Христова, С. Димитрова.

У конференції взяли участь понад 150 учасників з різних університетів і наукових установ Болга­рії, Німеччини, Іспанії, Косово, Польщі, Румунії, Росії, США, Словаччини, Сербії, України, Угорщини, Хорватії, Чехії, Японії. На жаль, війна, розв’язана РФ в Україні, не дозволила українським колегам бути присутніми на конференції особисто, та все ж до роботи в ній долучилося шестеро учасників з України, п’ять з яких брали участь онлайн.

Вкладення:
Скачати цей файл (sci_2022_5.pdf)sci_2022_5.pdf[ ]172 Кб35 Завантаження
список известных личностей и коллекционеры живописи