Хроніка 2007 №2

смотреть новинки кинопроката на нашем сайте
21-22 вересня 2006 р. в м. Партеніті на базі Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського відбувся розширений пленум Наукової ради «Закономірності розвитку мов і практика мовної діяльності» HAH України на тему: «Теоретична і прикладна лінгвістика: завдання, проблеми, перспективи».

Перед учасниками засідань пленуму з вітальним словом виступив проректор з наукової роботи Таврійського національного університету проф. В. Н. Бержанський. Він ознайомив присутніх з історією університету, його сьогоденням і побажав успіхів науковцям у дослідницькій діяльності.

У вступній доповіді голови Наукової ради акад. В. М. Русанівського «Споріднена і віддалена двомовність як об’єкт сучасної лінгвістики», яку виголосив учений секретар В. В. Чумак, наголошувалося, що розмежувати теоретичну і прикладну лінгвістику дуже важко, оскільки об’єктом усіх типів досліджень є мова, що не дозволяє приступати науковцям до виконання певного практичного завдання, спрямованого на знайдення теоретичного узагальнення, без знайомства з аксіоматичними постулатами, відомими науці у цій галузі знань.

Відзначивши той факт, що в лінгвістичній науці поки що чітко не визначено типи дво- і багатомовності, не розрізняються їх підвиди, доповідач зауважив, що в радянські часи ди- глосія була проміжною ланкою між національною мовою та одномовністю в умовах специфічної близькоспорідненості двомовності, а російська мова ставала мовою міжнаціонального спілкування, обмежуючи функціональні можливості української та інших мов і витісняючи їх із державного управління, з народного господарства, багатьох галузей науки, особливо технічного спрямування, і зробив висновки про актуальність вивчення двомовності як лінгво-соціального явища у носіїв близькоспо- ріднених і генетично віддалених або й різно- системних мов, диференціюючи соціальну й індивідуальну двомовність і передбачаючи необхідність популяризації результатів взаємозв’язку двомовності і мовного планування у державі.

В. А. Широков (Київ) у доповіді «Філософські, теоретичні та технологічні проблеми сучасної лінгвістики» відзначив той факт, що суттєві аспекти філософського напряму лінгвістичної науки лежать у площині, яку зазвичай не охоплює традиційний лінгвофілософ- ський аналіз, що вимагає від мовознавчої науки нової кількості та якості знань, які можуть бути втілені в сучасних інформаційно-комп’ютерних системах та мережах.
Вкладення:
Скачати цей файл (sci_2007_2.pdf)sci_2007_2.pdf[ ]127 Кб344 Завантаження
список известных личностей и коллекционеры живописи